Lokata w złoto

Nie tylko lokaty w złoto – alternatywne inwestycje | February 7, 2016

Ile to razy myślałeś o tym, żeby odłożyć trochę z pensji i za te pieniądze kupić sobie coś fajnego do domu, albo wyjechać na wymarzony tygodniowy długi urlop. Oczywiście do oszczędzania trzeba mieć mocną motywację, bowiem bez niej ani rusz. Najlepiej postanowić coś sobie na początku roku i systematycznie wypełniać takie zobowiązanie, wpłacając na konto daną kwotę pieniędzy. Bo nie ma co trzymać oszczędności w mieszkaniu w tzw. skarpecie, gdzie się tylko marnują. Oczywiście kiedy kwota jest niewielka to i zyski płynące z ulokowania środków do jakiś potężnych należeć nie będą, ale czy nie milo byłoby po jakimś czasie wybrać gotówkę z banku i mieć o sto czy dwieście złotych więcej aniżeli na samym początku. Zanim jednak zdecydujemy się na jakiś depozyt, powinniśmy zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. W przypadku regularnego oszczędzania poprzez przelewanie pieniędzy z wynagrodzenia, zamiast lokaty bankowej, warto pokusić się o założenie konta oszczędnościowego. Niestety w wielu bankach depozyt ten jest znaczniej mniej, niżej oprocentowany aniżeli lokata.

złotoDlatego też można zawsze poszukać lokaty, która będzie dopowiadała naszym wymaganiom, oczekiwaniom związanym z możliwością dokładania środków do już istniejącego kapitału, czy też wręcz przeciwnie – ich wybraniem w części w dowolnym momencie. Można także sprawdzić czy w takim wypadku czy warto kupić polskie obligacje. Oczywiście najlepiej oszczędności podzielić, żeby oszczędzać na kilka rzeczy w  tym samym czasie, jednakże nie zawsze to nam się udaje, bowiem pensja jest niewielka, więc nie wystarcza na uregulowanie wszystkich zobowiązań, a gdzie tutaj jeszcze coś z tego odłożyć. Jednakże oszczędności na lokacie z pewnością przydadzą się, kiedy będziemy na już potrzebowali pieniędzy, albo będziemy mieli do czynienia z sytuacją konieczności użycia środków w czarnej godzinie.

 

W każdym mieście można znaleźć wiele firm zajmujących się handlem złotem. Przykładowo w zachodniopomorskim dość sławna jest firma oferująca pożyczki pod zastaw złota oraz skup złota w Szczecinie.